Teadliku Eluviisi Kabinet

Minust


Tere, minu nimi on Triin Eller-Pihelgas.

Olen sündinud Tartumaal ja lõpetanud Nõo Keskkooli 1989. aastal. Minu perekonnas ei olnud arste, ometi teadsin üsna varakult, et soovin inimesi aidata ja ravimisega tegeleda. Seega tundus arstiteaduskonda astumine igati õige valik. Lõpetasin Tartu Ülikooli arstiteaduskonna aastal 1995, seejärel üldinternatuuri 1997. 1997-2001 läbisin psühhiaatria internatuuri ning 2010. aastal kaitsesin doktoriõppes väitekirja. Töötasin Tartu Ülikooli Kliinikumis arst-õppejõuna, Tartu Ülikooli psühhiaatria õppetooli juures teadurina, hiljem dotsendina. Lisaks olen läbinud pereterapeudi väljaõppe, omandanud teadmisi hüpnoosist ja kognitiivsest teraapiast.
Oma töös patsientidega leidsin end sageli seismas ummikteel ― kuigi paljud inimesed said abi n.ö tavalähenemisest ja sageli oli see hetkeolukorras elupäästev (rasked psühhootilised seisundid, elu halvavad ärevus- ja meeleoluhäired), tuli ometi üha enam ette olukordi, kus ravimid ei toiminud, tekitasid ebameeldivaid kõrvaltoimeid või soovis inimene loomulikumat lähenemist, ilma keemiliste ravimiteta. Inimesed rääkisid oma püüetest leida abi erinevate ravitsejate ja nõidade juures. Mõned olid saanud abi, mõned pettusid, nagu ka meditsiinis. Mida oli minul neile pakkuda?
Kas tõesti on olemas vaid kaks äärmust― nn. alternatiivne meditsiin ja tavameditsiin―, ning nende kahe lähenemistee vahel laiutab tühjus? Vastandamine, kus kõik, mida arst ei oska, on soolapuhumine (ja osa ongi, ning selle eristamine on äärmiselt oluline!), ja teisalt seisukoht, et kõik arstid on kurjast, ei aita meid tänapäeval enam edasi. Peab ju olema sild, koostöö, võimalus kasutada inimese hüvanguks kogu teadmiste ja oskuste spektrit (arsti teadmised, füsioterapeudi oskused, toitumisspetsialisti nõuanded, unehügieen ja liikumine, hingeabi, pärimusmeditsiin jne), millest inimesel endal oleks koos asjatundliku nõuandega võimalus teha isiklikult enesele sobiv ravipakett. Kui see ravi ei anna soovitud tulemusi, tuleb teha uus plaan, kuni tulemus on meelepärane.
Hakkasin iseseisvalt otsima materjali teistest võimalikest raviviisidest ja minu ees avanes tohutult lai infoväli, millest tuli teha valikuid, noppida välja teadmisi, mida järk-järgult liitsin praktilisse töösse. 2013. aastast alustasin psühhiaatri tööd Soomes. Seal avanesid paremad koolitusvõimalused: 2015. aastast osalen Pro Health’is funktsionaalse meditsiini täiendkoolitustel, Soome funktsionaalsete arstide ühenduse seminaridel ja teistel antud valdkonnas teadmisi pakkuvatel koolitustel.
2019. aastal läbisin USA Funktsionaalse Meditsiini Instituudi täiendõppekava viimase, 6. mooduli.
Minu soov on ühendada need teadmised tavameditsiinis õpituga ja pakkuda terviklikumat nägemust tervenemisse, näidata abiotsijatele võimalusi oma tervise jaoks ise midagi ära teha. Siit ka nimi – Teadliku Eluviisi Kabinet.